Harper i zagubiona wiedza

Kinga Langley odpowiada na pytania dzieci

W marcu 2021 Kinga Langley, autorka książki “Harper i zagubiona wiedza” spotkała się wirtualnie z ponad 200 uczniami szkół podstawowych w Polsce oraz Szkocji. Dziecięca ciekawość nie ma granic. Pytania były różne i bez cenzury 🙂

Ile masz lat?

W styczniu 2021 skończyłam 45 lat, ale cały czas się czuje jakbym była nastolatką. Nieważne, ile lat ma nasze ciało. Ważne, na ile lat czuje się nasz umysł, a mój jest ciągle młody i pełen szalonych pomysłów.

Ile masz dzieci?

Mam dwoje dzieci: dwudziestojednoletniego syna Robina oraz trzyletnią córeczkę Lily Łucję.

Gdzie się urodziłaś?

W Tomaszowie Mazowieckim w centralnej Polsce. Miasto to było kiedyś ukochane przez Juliana Tuwima i opiewane w piosenkach autorstwa Agnieszki Osieckiej.

Gdzie mieszkasz?

Od 4 lat mieszkam na Florydzie, ale wcześniej mieszkałam 11 lat w Szkocji. Wyemigrowałam z Polski w wieku 30 lat.

Skąd znasz tak dobrze Edynburg?

Kiedyś mieszkałam w Edynburgu przez 5 lat. To miasto stało się moją inspiracją do napisania książki „Harper i zagubiona wiedza”.

Kim chciałaś zostać, kiedy byłaś małą dziewczynką?

Od zawsze, kiedy pamiętam marzyłam, by zostać lekarzem i pomagać ludziom.

Czy poza pisaniem zajmujesz się czymś innym?

Moją największą zawodową pasją jest fizyka kwantowa, znana też pod pojęciem prawa przyciągania. Prowadzę wykłady na ten temat, aby ludzie mogli odkryć swój prawdziwy potencjał i zaczęli żyć pełnią życia.

Jaki jest Twój ulubiony program telewizyjny?

Nie oglądam telewizji. Nie mam nawet telewizora.

Film?

Lubię filmy przygodowe i komedie, ale nie mam jednego ulubionego. Chociaż w sumie, gdybym miała wskazać jakiś jeden, to wybrałabym Indiana Jones i Świątynia Zagłady. To pierwszy film, który zapadł w mojej dziecięcej pamięci i rozpalił moją podróżniczą ciekawość świata.

Książka?

Alchemik Paulo Coelho

Potrawa?

Wszystko co pikantne, ale najbardziej lubię tajskie Green Curry.

Owoc?

Mango, arbuz i czereśnie.

Warzywo?

Awokado

Najbardziej egzotyczna potrawa, którą kiedykolwiek jadłaś?

Pieczone koniki polne w Tajlandii.

Najdalsza podróż?

Gili Air – indonezyjska wyspa na Morzu Balijskim położona pomiędzy Bali a Lombokiem. Podczas nurkowania pierwszy raz spotkałam się tam oko w oko z rekinem i żółwiami.

Czy żółwie mają takie ładne uśmiechy, jak na zdjęciach?

Myślę, że tak. A czy wiecie, że 90% żółwi znoszących jaja w Stanach Zjednoczonych, składa je na plażach Florydy w okresie od początku maja do końca października. Samica, która przyszła na świat na danym wybrzeżu, wraca w to samo miejsce, aby tam złożyć swoje jaja. Każdego ranka tuż ze wschodem słońca, odpowiednio przeszkoleni wolontariusze przemierzają plaże i szukają śladów gniazd, by je oznaczyć i zabezpieczyć, dając tym samym znać turystom, że jest to teren chroniony.

Niezapomniane przeżycie?

Skok ze spadochronem na Key West razem z moim mężem, wolontariat w sanktuarium słoni w Chiang Mai na północy Tajlandii oraz pływanie z rekinami na Dominikanie.

Co znajduje się na Twoim biurku, kiedy piszesz?

Książki, stary wiatrak, ayuwerdyjskie mydło Chandryka, którego nazwa zainspirowała mnie do nadania imienia jednemu z bohaterów mojej książki w Świecie Ptaków, Chandryk. Dyfuzor do olejków eterycznych, z których szczególnie lubię zapach lawendowy.

Skąd czerpiesz inspirację?

Ze wszystkiego co mnie otacza, np. wystające garby w asfalcie, których kształt przypominał mi głowy aligatorów, zainspirowały mnie do wymyślenia Alei Aligatorów, gdy Harper wyrusza na poszukiwania Szmaragdowej Czaszki.

Który bohater w książce „Harper i zagubiona wiedza” jest Twoim ulubionym?

Fergus, opiekun smoków.

Który rozdział Twojej książki lubisz najbardziej?

Lubię wszystkie rozdziały, ale mam trzy super ulubione: Wyprawa po smocze jaja, W poszukiwaniu kryształu i Szmaragdowa Czaszka.

Jaki rodzaj magii lubisz najbardziej?

Magię życia, która jest obecna każdego dnia, a często jej nie dostrzegamy.

Czy masz jakieś porady dla młodych pisarzy?

Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń. Przytoczę tu słowa Paulo Coelho „Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć”.

Co robisz, kiedy nie piszesz?

Bawię się z moją córeczką, sprzątam, gotuję, jeżdżę rowerem razem z mężem, medytuję na plaży wpatrując się w fale oceanu, ćwiczę yogę.

Czy lubisz słuchać muzyki?

Tak, szczególnie lubię muzykę klasyczną i relaksacyjną o wysokich częstotliwościach.

Jakie masz plany?

Podróż dookoła świata.

Czy powstanie druga część Harper?

To zależy od Czytelników. Jeśli spodobała Wam się książka „Harper i zagubiona wiedza”, oceńcie ją na stronie Lubimy Czytać, wtedy będę wiedziała, że mam napisać kolejną część.

Czy można Cię śledzić online?

Tak, zapraszam wszystkich Sherlocków Holmesów do śledzenia mnie na InstagramieFacebooku i YouTubie.

f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Free shipping
for orders over 50%