Harper i zagubiona wiedza

Spotkanie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim

26 kwietnia br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim gościliśmy Panią Kingę Langley, autorkę powieści dla dzieci ,,Harper
i zagubiona wiedza”. Bohaterką książki jest trzynastoletnia dziewczynka, która za sprawą magicznego wehikułu zostaje przemieniona w złotego orła i przeniesiona do Krainy Ptaków.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 11.
Pani Kinga jest dziennikarką, pedagogiem i mecenasem kultury. Absolwentką II Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim oraz wydziału zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Miłośniczka jogi i ekologicznego jedzenia, dba o przyrodę i jej zasoby, ratuje żółwie na florydzkich plażach oraz wspiera akcje sprzątania oceanów. Poza tym aktywnie nurkuje podczas wypraw do odległych zakątków. Kinga Langley jest także pomysłodawcą międzynarodowego projektu ,,Biznesowe inspiracje Polek na świecie”, który łączy przedsiębiorcze Polki na emigracji oraz zachęca kobiety i młodych ludzi do prowadzenia własnego biznesu.
Spotkanie z pisarką przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści Pani Kingi, o tym jak powstała jej debiutancka książka, skąd autorka czerpała inspiracje, jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem. Poza tym młodzi czytelnicy aktywnie uczestniczyli w dyskusji, zadając liczne pytania, czytaliśmy również fr. powieści. Pani Kinga skierowała do uczniów szczególny przekaz, aby nie bali się marzyć, by zawsze powracali i pamiętali o swoich marzeniach z dzieciństwa, i dążyli do ich realizacji. Pisarka zdradziła nam, że ma już pomysł? na kolejną część o przygodach Harper. Czekamy cierpliwie i życzmy kolejnego sukcesu literackiego.
Na zakończenie spotkania dzieci miały okazję zakupić książkę i otrzymać autograf z dedykacją autorki.
Niebawem w księgozbiorze Miejskiej Biblioteki Publicznej pojawią się pozycje: ,,Harper i zagubiona wiedza” oraz ,,Biznesowe inspiracje Polek na świecie”.
Serdecznie dziękujemy
f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Free shipping
for orders over 50%