Harper i zagubiona wiedza

Spotkanie w Polskiej Szkole IDEA w Athlone

Ostatniej soboty (22 kwietnia 2023 roku) nasza szkoła gościła niezwykłego gościa, prosto z Edynburga… a była nim Pani Kinga Langley- dziennikarka, pedagog, mecenas kultury i pisarka. Wszystko za sprawą książki “Harper i zagubiona wiedza”, która dzięki swej tematyce niezwykle przypadła do gustu naszym Uczniom. Jest to pełna przygód opowieść o trzynastoletniej dziewczynie, która za sprawą zagadkowego wehikułu, zostaje przemieniona w złotego orła i przenosi się do Świata Ptaków, gdzie legendy przeplatają się z prawdą, a rzeczy magiczne mogą okazać się realne…
Pani Kinga zdradziła nam tajniki pracy nad swoją książką, przybliżyła warsztat pracy pisarskiej, jak również opowiedziała o inspiracjach przy tworzeniu książki. Mogliśmy również posłuchać o jej pasjonującym życiu, które prowadzi w Szkocji i na Florydzie.
“Słowa mają wielką moc, potrafią zarówno dodać człowiekowi skrzydeł, jak i je podciąć.” Fragment z pierwszego rozdziału stał się punktem wyjścia do rozważań nad przesłaniem lektury. Na kartach swej książki Autorka burzy bariery lęku gnieżdżące się w sercach dzieci, uczy marzyć, czytać znaki i podejmować wyzwania, by stać się spełnionym człowiekiem i zrealizować swoją misję.
Przysłowiową kropką nad “i” niezwykłego spotkania, była możliwość uzyskania imiennej dedykacji i autografu pisarki. To była magiczna lekcja. Z serca dziękujemy za odwiedziny!
f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Free shipping
for orders over 50%