Harper i zagubiona wiedza

Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach

26 października uczniowie SP nr 2 w Markach wzięli udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji Przerwa na czytanie. Tego dnia wszyscy chętni mogli przynieść lub wypożyczyć swoje ulubione książki i czytać do woli. Przyjęliśmy również do grona użytkowników biblioteki dzieci z klasy 1b i 1e, które zostały świeżo pasowane na czytelników! Pierwszoklasiści otrzymali wyprawki przygotowane przez Instytut Książki oraz wykonane specjalnie dla nich przez starszych kolegów piękne zakładki do książek. Wolontariusze z ósmych klas czytali pierwszakom książeczki, za co bardzo im dziękujemy!
Naszym wyjątkowym gościem była pani Kinga Langley, autorka książki “Harper i zagubiona wiedza”. Pani Kinga spotkała się z uczniami klas trzecich, czwartych i piątych, aby opowiedzieć im o swojej fascynującej powieści, ale także by porozmawiać o sztuce realizacji marzeń i dążeniu do celu. Nie zabrakło wielu interesujących ciekawostek – nie tylko literackich, ale także przyrodniczych!
Dzięki wolontariuszom można było podziwiać wspaniałe plakaty zachęcające do czytania oraz Drzewo Książek – do którego każdy mógł doczepić listek z rekomendacją swojej ulubionej książki! Mam nadzieję, że ten dzień – tak, jak my – wszyscy spędzili poświęcając choć chwilę na przyjemną lekturę!

 

 

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach

f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Free shipping
for orders over 50%