Harper i zagubiona wiedza

Wizyta profesora Jerzego Bralczyka i dr Lucyny Kirwil w Edynburgu

Licznie zgromadzona Polonia miała zaszczyt wysłuchać wyjątkowego wykładu wybitnego językoznawcy, profesora Jerzego Bralczyka, który przyjechał do Edynburga wraz z małżonką, psycholog dr Lucyną Kirwil. To niezwykłe wydarzenie, zorganizowane przez Polskie Centrum Pomocy Rodzinie, miało miejsce 3 czerwca 2024 roku, przyciągając liczną publiczność zainteresowaną językiem polskim i jego rolą w życiu Polonii.

Profesor Bralczyk wygłosił fascynujący wykład na temat “Po co nam język polski na emigracji?”, poruszając wiele istotnych kwestii związanych z utrzymaniem i pielęgnowaniem języka ojczystego poza granicami kraju. Jego głębokie przemyślenia i bogata wiedza spotkały się z ogromnym zainteresowaniem ze strony uczestników.

Po wykładzie publiczność miała wyjątkową okazję do zadawania pytań zarówno profesorowi, jak i dr Kirwil. Dyskusja, która się wywiązała, była pełna inspirujących myśli i refleksji, podkreślając znaczenie języka polskiego jako nośnika kultury, tożsamości i tradycji wśród Polaków mieszkających na obczyźnie.

Przedstawiciele Polskiego Centrum Pomocy Rodzinie wyrazili serdeczne podziękowania dla Polonii za liczny udział w tym wydarzeniu. “To dzięki wam możemy organizować spotkania, które umacniają naszą wspólnotę i przypominają o pięknie oraz wartości języka polskiego. Wasza obecność i zaangażowanie są dowodem na to, że język polski pozostaje ważnym elementem życia Polaków na emigracji” – powiedziała Diana Nowak-Zegadło, założycielka i psycholog PCPR w Edynburgu, kierując swe słowa do uczestników wydarzenia.

 

 

f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com
[contact-form-7 404 "Nie znaleziono"]
Free shipping
for orders over 50%